Svarbiausias šiltnamių priedų vadovas

Sodininkystė ir šiltnamiai suteikia unikalią galimybę auginti įvairius augalus, prailginti vegetacijos sezoną ir sukurti idealią aplinką optimaliam augalų augimui. Tačiau norint visiškai išnaudoti šiltnamio galimybes, būtina turėti tinkamus priedus. Šiame išsamiame vadove apžvelgsime svarbiausius šiltnamio priedus, jų paskirtį ir naudą, kurią jie teikia šiltnamio sodininkystei.

Automatizuotas stogo langų atidarymas

 • Naudojimas: Tinkamas vėdinimas yra labai svarbus norint palaikyti idealią temperatūrą ir drėgmės lygį šiltnamio viduje. Automatiniai stogo langų atidarymo įtaisai skirti vėdinimui reguliuoti, automatiškai atidarant ir uždarant stogo langus pagal temperatūros pokyčius.
 • Privalumai: Šie išradingi prietaisai užtikrina pastovią ir sveiką aplinką jūsų augalams. Jie apsaugo nuo perkaitimo, nes leidžia išeiti šilumos pertekliui ir skatina oro cirkuliaciją, kuri yra gyvybiškai svarbi augalų augimui. Be to, jie taupo jūsų laiką ir pastangas, nes nebereikia rankiniu būdu reguliuoti langų, todėl tvarkyti šiltnamį tampa patogiau.

2. Augalų pririšimo sistemos:

 • Naudojimas: Daugeliui šiltnamio augalų, pavyzdžiui, pomidorams, agurkams ir pupelėms, augant reikia atramos. Augalų pririšimo sistemos, įskaitant groteles, kuolus ir spaustuvus, padeda pritvirtinti ir pratinti augalus augti vertikaliai.
 • Privalumai: Naudojant šias sistemas galima maksimaliai padidinti erdvę, pagerinti saulės šviesos poveikį ir supaprastinti priežiūrą. Jos apsaugo augalus nuo išsiplėtimo ir susipynimo, sumažina ligų riziką ir galiausiai lemia sveikesnį augimą bei didesnį derlių.

3. Polikarbonato galų sandarinimo profiliai:

 • Naudojimas: Šiltnamių konstrukcijose dažnai naudojamos polikarbonato plokštės, kurias reikia tinkamai užsandarinti, kad būtų palaikoma kontroliuojama aplinka. Sandarinimo profiliai skirti sandarinti šiltnamio tarpus ir sandūras, užtikrinant izoliaciją ir apsaugą.
 • Privalumai: Šie profiliai užtikrina sandarų sandarumą, apsaugo augalus nuo skersvėjų, kenkėjų ir atšiaurių oro sąlygų. Jie prisideda prie energijos vartojimo efektyvumo mažindami šilumos nuostolius šaltesniais mėnesiais, todėl temperatūra tampa stabili ir augalai geriau auga.

4. Šešėlių audinys:

 • Naudokite: Karštais ir saulėtais laikotarpiais per didelė saulės šviesa gali sukelti karščio stresą ir pakenkti jūsų augalams. Šešėliniai audiniai naudojami daliniam šešėliui suteikti, sumažinant saulės spindulių intensyvumą šiltnamio viduje.
 • Privalumai: Šešėlių audiniai padeda palaikyti vidutinę temperatūrą ir apsaugo augalus nuo saulės nudegimų. Jais galima reguliuoti šviesos poveikį ir sukurti augalams komfortišką aplinką karštomis vasaros dienomis.

5. Vėdinimo ventiliatoriai:

 • Naudojimas: Automatiniai stogo langų atidarymo įtaisai užtikrina pasyvią ventiliaciją, o vėdinimo ventiliatoriai – aktyvią oro cirkuliaciją. Jie padeda paskirstyti šviežią orą po visą šiltnamį ir išvengti užsistovėjusių šilto ar drėgno oro židinių.
 • Privalumai: Vėdinimo ventiliatoriai pagerina bendrą oro kokybę ir užtikrina, kad augalai nuolat gautų anglies dioksido. Jie taip pat padeda išvengti grybelinių ligų, nes sumažina drėgmės lygį ir taip sukuria sveikesnę auginimo aplinką.

6. Lašelinio drėkinimo sistemos:

 • Naudokite: Kad šiltnamio augalai gerai augtų, juos reikia nuolat laistyti. Lašelinio drėkinimo sistemos tiekia vandenį tiesiai į augalų šaknų zonas, užtikrindamos veiksmingą ir tikslingą drėkinimą.
 • Privalumai: Šios sistemos taupo vandenį iki minimumo sumažindamos jo švaistymą ir sumažindamos perlaistymo ar nepakankamo drėkinimo riziką. Jos taip pat neleidžia suslėgti dirvos ir augti piktžolėms, skatina sveikesnį šaknų vystymąsi ir augalų augimą.

7. Termometrai ir higrometrai:

 • Naudokite: Temperatūros ir drėgmės lygio stebėjimas yra labai svarbus šiltnamių valdymui. Termometrai matuoja temperatūrą, o higrometrai – drėgmę.
 • Privalumai: Šie prietaisai padeda palaikyti idealias augalų auginimo sąlygas. Reguliariai stebėdami temperatūrą ir drėgmę, galite atlikti pagrįstus pakeitimus, kad augalai gerai augtų.

8. Kenkėjų kontrolės sprendimai:

 • Naudojimas: Šiltnamiai kartais gali tapti kenkėjų veisimosi vieta. Įvairūs kenkėjų kontrolės sprendimai, įskaitant lipnias gaudykles ir biologinę kontrolę, padeda valdyti užkratą ir užkirsti jam kelią.
 • Privalumai: Įgyvendinant veiksmingas kenkėjų kontrolės priemones, augalai apsaugomi nuo pažeidimų ir ligų, užtikrinama sveikesnė ir produktyvesnė šiltnamio aplinka.

Apibendrinant galima teigti, kad tinkami šiltnamių priedai yra būtini norint sėkmingai auginti šiltnamį. Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar tik pradedate, šie priedai gali labai pagerinti jūsų sodininkavimo patirtį. Nuo automatinių stogo langų atidarymo įtaisų iki šešėlinių audinių ir kenkėjų kontrolės sprendimų – kiekvienas priedas atlieka tam tikrą funkciją kuriant klestintį ir produktyvų šiltnamį. Investavę į šiuos būtiniausius priedus, būsite gerai pasirengę puoselėti augalus ir džiaugtis gausiu derliumi.