MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Tapybos paroda „Aš į laimę krentu kaip į jūrą“

Birželio 18 d., 15.30 val. Beatričės Kleizaitės–Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5) pristatoma Povilo Dirgėlos, Lietuvoje ir Lenkijoje žinomo marinisto, 2019 m. Jūrmalos tarptautinėje marinistikos bienalėje - konkurse laimėjusio žiūrovų prizą, tapybos paroda „Aš į laimę krentu kaip į jūrą“ (H. Radauskas).

Maloniai kviečiame!

 

Povilas Dirgėla - tapytojas, žinomas Lenkijoje ir Lietuvoje marinistas, kartais tapantis ir siurrealistinius paveikslus.

Tapo nuo vaikystės. Mokėsi Dailės mokyklos vakariniame skyriuje. Vėliau studijavo Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakultete, diplomuotas filologas.

Nuo 1983 m. aktyviai dalyvauja parodose.

Pirmasis marinistinis paveikslas nutapytas 1985 m.

Nuo 1987 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys.

Nuo 2005 m. – Žemaitijos dailininkų sąjungos narys.

2010 m. tapytojui suteiktas meno kūrėjo statusas.

2019 m. Jūrmalos tarptautinėje marinistikos bienalėje - konkurse laimėjo žiūrovų prizą.

Dalyvavo daugelyje parodų Lietuvoje ir užsienyje (Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje). Daugiausia kuria marinistine tematika, kartais nutapo siurrealistinių paveikslų - nuo jų pradėjo savo tapybos kelią. Tačiau pamažu artėjo jūros link. Kantriai ir atsakingai, kol jūra pagaliau subangavo tapytojo drobėje taip, kaip jai ir dera – su visa jos gaivališka didybe: banguota, rami, šalta, putota, gili ir nesibaigianti.
Menininkas užvaldytas vandens stichijos ir jai atsidavęs: kiekvieną kartą, tapydamas jūrą, ja susidomi ir susižavi iš naujo, naujai atskleidžia jos vandenų pasakas ir nematomus krantus.
Tarsi iš paveikslo sunktųsi sūrūs purslai...