MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

PARODA „NEMATYTI KŪRINIAI IŠ MECENATĖS KOLEKCIJOS”

Nuo 2020 m. vasario 4 d. Marijampolės Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (Meilės Lukšienės švietimo centras, P. Butlerienės g. 3, Marijampolė) kviečiame į parodą „NEMATYTI KŪRINIAI IŠ MECENATĖS KOLEKCIJOS”. Tai paroda, kurioje pristatoma retai matoma Marijampolės miesto Garbės pilietės Beatričės Kleizaitės-Vasaris meno kolekcijos dalis – Lietuvos dailininkų grafika ir tapyba.

Beatričė Kleizaitė-Vasaris, gyvendama Vakaruose ir lankydamasi sovietinėje Lietuvoje, įsigydavo Lietuvos dailininkų darbų. Taip ji ne tik nuolat turtino asmeninį lietuvių išeivijos meno rinkinį, bet ir kilniaširdiškai paremdavo Lietuvoje gyvenančius menininkus. Persikėlusi į Vilnių, sukauptus meno kūrinius Beatričė Kleizaitė-Vasaris padovanojo Marijampolės miestui. Pastoviojoje jos vardo galerijos ekspozicijoje neįmanoma sutalpinti visų mecenatės padovanotų meno kūrinių. Nemaža kolekcijos dalis glūdi galerijos fonduose, ir tik kartais yra demonstruojama lankytojams. Ši paroda pristato rečiau eksponuojamą Beatričės Kleizaitės-Vasaris meno kolekcijos dalį – grafiką ir tris tapybos darbus.

Eksponuojami garsių Lietuvos grafikų, turinčių įvairius tarptautinius apdovanojimus, darbai. Tai Vinco Kisarausko, Nijolės Šaltenytės, Birutės Stančikaitės, Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės, Živilės Liugailaitės, Gedimino Pranckūno, Ramunės Kmieliauskaitės kūriniai.

Parodoje taip pat eksponuojama minėtų grafikų amžininkės Genovaitės Kariniauskaitės (1934-2017) paveikslai. Juos Marijampolės galerijai 2018 metais padovanojo dailininkės sesuo, architektė restauratorė Judita Rimkevičienė. Tai yra akivaizdus pavyzdys, kad kilnus meno mecenatės Beatričės Kleizaitės-Vasaris poelgis Marijampolėje ne tik vertinamas, bet ir tęsiamas, dovanojant galerijai naujus meno kūrinius ir taip turtinant dailės kolekciją ir kultūrinį Marijampolės peizažą.

 

Informaciją teikia: Nina Fiodorova, +37065284127