MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Išilginių fleitų kvartetas „Sirena“ (Danija / Švedija)

2019 m. spalio 30 d. 18 val. (trečiadienis)

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, P. Butlerienės g.5, Marijampolė 

DABAR IR TADA 

Išilginių fleitų kvartetas SIRENA

(Danija / Švedija)

Fleitininkių  kvarteto SIRENOS repertuaras apima išilginių fleitų gyvavimo, trukusio maždaug 600 metų, laikotarpį, pažymėtą  tik klasikinio ir romantiškojo judėjimų pertrūkio. Tačiau įpusėjus XX amžiui, kompozitoriai tarsi iš naujo atrado  išilginę fleitą ir pradėjo domėtis šio instrumento techninėmis galimybėmis, jas pritaikydami savo kūryboje. Dėl šios priežasties  senosios ir naujosios muzikos repertuarai, kuriuos taip entuziastingai ir spontaniškai savo virtuozišku atlikimu supina SIRENOS, yra tarsi  savitas pasakojimas nūdienos publikai. SIRENOS be jokių pastangų juda nuo ankstesnių muzikos laikotarpių prie šiuolaikinių kompozicijų, taip sudarydamos tarpusavyje sąveikaujančią visumą, įtraukdamos ir publiką, kuri tampa lygiai svarbi kaip ir pati muzika. Keturios muzikantės groja ne tik erdvėje, bet ir kartu kuria „choregrafiją“  – mimika, gestu ar judesiu sustiprindamos muzikinę kalbą. SIRENŲ muzikavimas pasižymi neįprasta koncertine forma ir suteikia klausytojams unikalią muzikinę patirtį.

Keturių išilginės fleitos atlikėjų – Pios Loman, Karinos Agerbo, Marit Ernst Bock ir Pios Brinch Jensen suburtas kvartetas pasižymi novatoriškumu ir neįprasta muzikine „choreografija“. Jungtinio švedų ir danų ansamblio atliekama muzika apima platų spektrą – nuo renesanso, baroko iki šių laikų kompozitorių kūrinių. Tad šis kvartetas ilgainiui buvo pripažintas  būtent dėl senosios ir naujosios muzikos interpretacijų. SIRENOS buvo įvertintos daugelyje muzikos festivalių Danijoje ir už jos ribų. Nuolatinis šio kvarteto narių bendradarbiavimas ir pastangos praplėsti repertuarą lėmė ir nesuskaičiuojamą daugybę koncertų Skandinavijoje, Votietijoje ir Anglijoje.  2000 m. kartu su švedų atlikėjais Sirenos išleido tarptautinių kritikų puikiai įvertintą kompaktinę plokštelę prestižinėje BIS įrašų kompanijoje.

Keturių išilginės fleitos atlikėjų – Pios Loman, Karinos Agerbo, Marit Ernst Bock ir Pios Brinch Jensen suburtas kvartetas pasižymi novatoriškumu ir neįprasta muzikine „choreografija“. Jungtinio švedų ir danų ansamblio atliekama muzika apima platų spektrą – nuo renesanso, baroko iki šių laikų kompozitorių kūrinių. Senosios ir naujosios muzikos repertuarai, kuriuos taip entuziastingai ir spontaniškai savo virtuozišku atlikimu supina SIRENOS, yra tarsi  savitas pasakojimas nūdienos publikai. SIRENOS be jokių pastangų juda nuo ankstesnių muzikos laikotarpių prie šiuolaikinių kompozicijų, taip sudarydamos tarpusavyje sąveikaujančią visumą, įtraukdamos ir publiką, kuri tampa lygiai svarbi kaip ir pati muzika. Keturios muzikantės groja ne tik erdvėje, bet sykiu su ja kuria „choreografiją“  – mimika, gestu ar judesiu sustiprindamos muzikinę kalbą. SIRENŲ atlikimas pasižymi neįprasta koncertine forma ir suteikia klausytojams unikalią muzikinę patirtį.


PROGRAMA:

Georgas Philippas Telemannas (1681–1767)

Koncertas  F-Dur (Adagio, Allegro, Grave, Allegro 

Chiel Meijering ( g. 1954)

 Žirgas penkiomis kojomis (EenPaard med vijf Poten) (1982/87) 

Ryohei Hirose (1930–2008)      

Idilė (1976) 

Josephas Bodinas de Boismortier (1689–1755)   

Koncertas D-Dur (Allegro, Adagio, Allegro)

Anonimas (XIV a., Anglija)          

Petrone

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Leif Kayser (1919–2001)    

Iš Divertismento II Ricercare, Finale

Tarquinio Merula (1595–1665)   

La Lusignuola

Antonio Vivaldi (1678–1741) 

Koncertas C-Dur, RV 443, aranž. Bertho Driever

(Allegro, Largo, Allegro molto)

Chiel Meijering ( g. 1954)      

Tupinčios antys (1991)