MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Mokytojų, dirbančių su skaitmeninėmis mokymo priemonėmis, mokymai

Šių metų spalio 15-16 dienomis Alytaus kolegijoje vyko „Mokytojų, dirbančių su skaitmeninėmis mokymo priemonėmis, mokymai“. Mokymus vedė lektorės Daiva Šeštavickienė ir Jurgita Krasnickaitė. Į mokymus susirinko Alytaus pagrindinių mokyklų ir gimnazijų mokytojai, kurie norėjo patobulinti savo įgūdžius dirbdami su šiuolaikinėmis skaitmeninėmis mokymo priemonėmis.

Seminaro metu susipažinome su skaitmeninių mokymo priemonių elektronine erdve „Ugdymo sodas“ – darbo ir bendradarbiavimo aplinka; kūrėme mokymo priemonę. Susipažinome su programomis, kurios padeda taupyti laiką pamokoje – minčių žemėlapio braižymas, QR code ir kt. Antrą seminaro dieną mokytojai praktiškai dirbo su mobiliaisiais įrenginiais. Išbandė daugybę naudingų programų, virtualių aplinkų: Dropbox, Evernote, Socrative, Google diską ir t.t. Gilinome įgūdžius dirbti porose, grupėse, komandoje. Atlikome interaktyvias užduotis naudojant mobiliuosius įrenginius.

Gautos žinios mokytojus padrąsino dažniau pamokose naudoti skaitmenines mokymo priemones bei mobiliuosius įrenginius – išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius. Seminaro dalyviai mano, kad tokie mokymai pasiteisina, nes įgyta medžiaga naudinga ir aktuali šiandieninėje, vis labiau modernėjančioje mokykloje.

Seminaras vyko labai draugiškoje aplinkoje. Lektorės Daiva ir Jurgita aiškiai, išsamiai pristatė mokomąją medžiagą, drąsino mokytojus, padėjo jiems, skatino naudotis SMP pamokose. Mokytojai iš tiesų įgijo nemažai žinių, atnaujino tą, ką galbūt jau buvo pamiršę.