MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Mokinių sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo pasiekimų gerinimas perimant Norvegijos patirtį PROJEKTO KODAS NR. EEE-LT08-ŠMM-01-K-02-017

The project is funded by the funds of European Economic Area and Norwegian Financial Mechanisms for the period 2009-2014.
Project implementer - Marijampolės Meilės Lukšienės Education Center
Lithuanian partner - NGO "Informal education club „Mes“.
Šių metų rugsėjo 27-30 d. Marijampolės savivaldybės ir Kauno mokyklų mokytojai buvo išvykę į stažuotę Osle (Norvegijoje), kurią organizavo Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras, įgyvendindamas 2009-2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis finansuojamą projektą „Mokinių sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo pasiekimų gerinimas perimant Norvegijos patirtį“. Stažuotės tikslas-susipažinti su Norvegijos švietimo sistema bei sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo integracija į ugdymo procesą.
Pasak Aristotelio, gyvybė reikalauja judėjimo. Tačiau dėl visiško fizinio neaktyvumo Lietuvoje kritiškai gausėja nutukusių vaikų ir paauglių, kuriems sunkiau integruotis į supančią aplinką, jie dažniau patiria patyčias, labiau nepasitiki savimi, sumažėja savigarba, pablogėja požiūris į save, atsiriboja nuo draugų.
Siekdamas gilinti mokytojų ir vaikų supratimą apie sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo įtaką fizinei ir psichinei sveikatai bei gyvenimo kokybei, gerinti sveikos gyvensenos įgūdžius, švietimo centras drauge su partneriu Neformalaus mokymosi klubu „Mes“ įgyvendina 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą projektą „Mokinių sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo pasiekimų gerinimas perimant Norvegijos patirtį“ (Nr. EEE-LT08-ŠMM-01-K-02-017) ir š. m. rugsėjo mėn. Marijampolės bei Kauno regionuose vykdo mokymus „Sveika gyvensena bei fizinis aktyvumas mokykloje“.
2016 rugsėjo 20 d. 11 val. Marijampolės meno mokykloje (Vytauto g. 47, Marijampolė) vyks viešas renginys „Sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas mokykloje“, skirtas švietimo įstaigų vadovams, kūno kultūros ir įvairių dalykų mokytojams, sveikatinimo specialistams, mokiniams bei mokinių tėvams.
Įgyvendindamas 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamą projektą „Mokinių sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo pasiekimų gerinimas perimant Norvegijos patirtį“ (Nr. EEE-LT08-ŠMM-01-K-02-017), švietimo centras kviečia į mokymus „Sveika gyvensena bei fizinis aktyvumas mokykloje“.
Mokyklos galės pasinaudoti Lietuvai pritaikyta ir daugelyje šalių itin populiaria Marshalo Rosenbergo sukurta Neprievartinio komunikavimo metodika, kuri veiksmingai padeda mažinti patyčias, keisti ir agresyvius suaugusiųjų bendravimo įpročius. Lietuvos švietimas taip pat pasipildys kitomis itin naudingomis metodikomis: kaip ugdyti vaikų autistų muzikinius gebėjimus, skatinti fizinį aktyvumą mokyklose ir šeimoje, daugiau mokinių sudominti gamtamoksliniu ir matematiniu ugdymu, kaip, naudojant meno terapiją, sugrąžinti į mokyklą probleminio elgesio paauglius, ir kt.
Antsvoris ir nutukimas yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys įvairias širdies bei kraujagyslių ligas, kurios įvardijamos kaip pagrindinė mirštamumo priežastis. Nutukę žmonės gyvena trumpiau, nei turintys normalų svorį. Didėjantis sergamumas ir mirtingumas dėl antsvorio ir nutukimo daro didžiulę ekonominę žalą visuomenei. Pasaulio sveikatos organizacijos skaičiavimais, visame pasaulyje vienas iš trijų suaugusiųjų turi antsvorio, akivaizdu, kad tai jau ir socialinė problema.