MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

KŪRYBINGŲ NAUJŲJŲ MOKSLO METŲ!

 

 

 

 

 

Kūrybingų Naujųjų mokslo metų!

 

Prasidedantys 2012–2013 mokslo metai visiems mums reiškia naują etapą, žadantį atradimus ir pokyčius. Tai šventė ir naujo laikotarpio atskaitos pradžia ne tik švietimiečiams, bet ir mokiniams, tėvams ir vietos bendruomenėms.

Naujųjų mokslo metų proga sveikiname vis gausėjančias „Kūrybinių partnerysčių“ projekto dalyvių gretas ir linkime nesustoti ieškant, keliant klausimus bei įtraukiant kitus.

Griškabūdžio gimnazijos, vienos iš šešių projekte dalyvavusių Marijampolės regiono mokyklų , aštuntokų auklėtoja Ilona Tamulienė sakė: „Esu labai laiminga, kad dalyvavome šiame projekte - mano aštuntokai labai aktyviai įsijungė, jiems pasitenkinimą teikė pats kūrybos procesas. Pastebėjau akivaizdžius pokyčius mokinių elgesyje, jie įgavo daugiau pasitikėjimo savimi, laisvumo, pozityvių minčių. Džiaugiuosi kiekvieno vaiko kad ir mažiausiu pokyčiu“.

Antraisiais projektinės veiklos metais nacionaliniu mastu Lietuvoje vykdoma „Kūrybinių partnerysčių“ programa apims dar 50 naujų „Tyrinėjančių mokyklų“. Dar trisdešimt iš 43 praėjusiais mokslo metais programoje jau dalyvavusių mokyklų tęs projektinę veiklą ir taps „Pokyčių mokyklomis“, kurios imsis kelti visos mokyklos bendruomenei aktualius klausimus bei ieškos būtent jiems tinkamų kūrybiškų sprendimo būdų.

Džiugu, kad Marijampolės regione šiais metais dar trys mokyklos taps „Tyrinėjančiomis mokyklomis“. Tai - Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo pagrindinė mokykla, Vilkaviškio rajono Alvito pagrindinė mokykla ir Marijampolės mokykla-darželis ,,Žiburėlis“.

Šiemet iš viso 80-yje Lietuvos mokyklų, kartu su vaikais ir mokytojais mokysis apie šimtą kuriančių praktikų – įvairių kūrybos, mokslo ir meno sričių atstovų. Pasikviesti į mokyklą kuriantį praktiką, įvardyti savo poreikius, užmegzti ir plėtoti bendradarbiavimą, suplanuoti bei įgyvendinti projektinę veiklą padės pusšimtis kūrybos agentų.

Jau pirmąją rugsėjo savaitę prasideda 5 dienų įvedimo į programą seminaras, kuriame kūrybos agentai rengiami vizitams į mokyklas, apmokomi, kaip skatinti bendradarbiavimą, suburti projekto dalyvius, juos įkvėpti bendrai veiklai. Intensyvių pratimų ir veiklų metu kūrybos agentai mokydamiesi patys patiria pokyčius, nesaugumo būseną, tačiau, užbaigę mokymus, jie adekvačiai vertina situaciją ir labiau pasitiki savimi, jaučia kolegų palaikymą.

Naujųjų mokslo metų pradžia sutampa ir su „Kūrybinių partnerysčių“ projektą Lietuvoje vykdančio Ugdymo plėtotės centro (UPC) gimtadieniu. Prieš trejus metus – 2009 metų rugsėjo 1-ąją - po vienu stogu sujungus keturias reorganizuojamas švietimo institucijas, buvo įkurtas UPC. Dabar tai – didžiausia Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai pavaldi įstaiga.

Nuoširdžiai sveikindami su prasidėjusiais Naujaisiais mokslo metais, linkime aukštų pasiekimų ir kūrybiškų atradimų moksle!

 

Kūrybinių partnerysčių“ Marijampolės regiono kuratorė Erika Samulė