MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Kultūros paveldas ir IT

2020-02-06 16:20

Metų pradžioje gera pasidalinti praeitų metų įdomiomis patirtimis. Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokytojai, Svetlana Andriušienė, Jūratė Ališkevičienė, Andrius Larčenka ir projekto koordinatorė Ramunė Juknelienė, vykome į Turkijos sostinę Ankarą. Dalyvavome Erasmus+ projekto „Kultūros paveldas ir IT“  pirmajame susitikime. Iškilmingoje konferencijoje dalyviai, Turkija, Portugalija, Šiaurės Makedonija, Rumunija ir Lietuva,  pristatė savo mokyklų, miestų ir šalių kultūrinio paveldo įvairovę šalims partnerėms. Susitikimo metu buvo įdomu pamatyti šių šalių paveldo išskirtinumą, pagarbą etnokultūrinėms tradicijoms. Daug sužinojome apie muzikos instrumentus, apeiginius šokius, patiekalus , senuosius amatus, tautinių rūbus , lankytinus objektus. Lankėmės Turkijos istorijos ir civilizacijos muziejuose, Atatiurko mauzoliejuje, senovinėse kapavietėse kalnuose, požeminiame mieste Kapadokijoje. Visi mokėmės naudotis Google Maps programa. Kūrėme  savo šalies kultūrinio paveldo objektų žemėlapius. Buvo įdomu ir naudinga pamatyti visų šalių istorinius, kultūrinius objektus, pristatančius kiekvienos šalies istoriją,  papročius ir tradicijas. Parvykome kupini naujų idėjų, įgavome naujos patirties , laukiame projekto partnerių gegužės mėnesį mūsų mokykloje. Sukauptomis žiniomis dalinomės mūsų mokyklos pradinių klasių metodiniame būrelyje, LPUPA ( Lietuvos pradinių klasių asociacijos Marijampolės grupė), Marijampolės savivaldybės istorijos mokytojų metodiniame būrelyje. Erasmus+ projektuose dalyvauti tikrai įdomu mokytojams ir mokiniams.


Mokytoja Jūratė Ališkevičienė