MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Konfliktų ir krizių valdymas

2013-03-05 16:52

Š.m. kovo 13 d. 11.00 val. Marijampolės švietimo centre vyks seminaras „Konfliktų ir krizių valdymas“, skirtas įvairių dalykų mokytojams, klasių vadovams bei socialiniams pedagogams (trukmė 6 ak.val.). Lektorė S.Grigaliūnaitė, Lietuvos edukologijos universiteto Karjeros centro vedėja, lektorė-ekspertė. Seminaro kaina – 48 Lt. Registracija ir informacija tel. 92572 arba el.paštu jurate.msc@marinet.lt. Kviečiame dalyvauti.Šiandieninėje visuomenėje darbo aplinkoje žmogui nuolatos tenka susidurti su įvairaus tipo ir intensyvumo konfliktais, tai – natūralu, nes darbe nuolat tenka derintis prie kitų asmenų (klientų, kolegų, vadovų) interesų, norų, tikslų ir pan.


Konfliktai mokyklos bendruomenėje yra menkai teoriškai ir praktiškai nagrinėta sritis, nors pedagoginėje praktikoje ji labai aktuali. Santykiai daro įtaką bendruomenės mikroklimatui, sąlygoja mokinių norą mokytis, daro tiesioginę įtaką ugdymo rezultatams.


Ši problema aktuali tuo kad mokymosi procese konfliktinės situacijos ne tik trukdo, bet, kaip rodo praktika, mokiniai ir pedagogai pasirenka dažniausiai netinkamą sprendimo būdą. Tai savo ruožtu suteiks neigiamą atspalvį tolesniam bendravimui ir net gi atsilieps į vidinį asmenybės sutrikimą. Mokykloje vaikai daugiausiai praleidžia laiko, bet savo ruožtu tai komplikuota organizacija, todėl konfliktai yra neišvengiami.


Mokėjimas spręsti konfliktines situacijas – kompetencija, kurią vertina visi darbdaviai, nes nuo to, kaip sėkmingai asmuo sugeba išspręsti kylančius konfliktus, priklauso jo darbo rezultatai, organizacijos įvaizdis ir pelnas, santykiai su bendradarbiais.