MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

VALENTINO DIENA KITAIP

Š.m. vasario 17 dieną Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje vyko literatūrinis – muzikinis vakaras ,,Valentino diena kitaip: o jeigu tai meilė?!“, skirtas Meilės dienai.

Jaukioje galerijos aplinkoje eilėraščius ir prozą skaitė Vida Mickuvienė.

Apie Meilę galima kalbėti ne tik Valentino dieną, Meilė amžina tema - tai vyro ir moters Meilė, Meilė dievui, Meilė gyvenimui…

Vakarą apie Meilę Vida Mickuvienė pradėjo Viljamo Šekspyro sonetu. Buvo skaitomos Lietuvos lyrikos klasikės Salomėjos Nėries eilės, Jono Aisčio eilėraščiai, ištraukos iš Aldonos Ruseckaitės romano ,,Žemaitės paslaptis”, Juditos Vaičiūnaitės eilėraščių ciklo ,,Kanonas Barborai Radvilaitei” taip pat ir populiarios Marijampolėje poetės Česlovos Jakštytės eilėraščiai. Žmonės klausėsi linksmų, rimtų ir jausmingų tekstų.

Eiles keitė muzika ir dainos, grojo ir dainavo pianistas, tarptautinių konkursų laureatas Darius Kudirka. Skambėjo jo atliekami kūriniai: ištrauka iš M. K. Čiurlionio simfoninės poemos ,,Jūra”, Roberto Šumano, Džordžo Geršvino kūriniai, garsioji Konrado Kavecko daina apie Meilę ,,Susitikt tave norėčiau vėlei” ir daugelis kitų muzikinių improvizacijų.

Nuotraukos Rimos Dragūnevičienės.