MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Vaizduotės ir sapnų pasaulis

1966 metais gimęs ir Vilniuje augęs menininkas Raigardas Kudirka Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje eksponuoja savo kūrybą. Į Marijampolę su savo darbais atvyko pirmą kartą, nors šiame mieste buvoja neretai, kadangi čia gyvena artimi jo giminaičiai: mama, sesuo, dukterėčios... Parodos atidarymo iškilmės vyko sausio 9 d., renginį teatralizuotai, gyvai vedė aktorė Alvyda Sipienė, dalyvavo ir muzika dalyvius žavėjo tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Darius Kudirka.

Lankęs vakarinę dailės mokyklą, dirbęs dailininku-apipavidalintoju, dizainerio diplomą Raigardas Kudirka įgijo Maskvoje. Nuo 1988-ųjų dirbo reklamos srityje, kūrė portretus, tapė ant sienų pagal užsakymus. Šiuo metu yra atsakingas už parodų ekspozicijas Kino ir teatro muziejuje Vilniuje. Pradėjęs nuo grafikos, išmėgino įvairias meninės raiškos priemones: pastelę, aliejinę tapybą, asambliažą, koliažą ir net skulptūrą. Tam, kad gimtų vaizdas, menininkui svarbiausia yra pajusti tai, ką pastebėjo, perskaitė ar išgirdo.

Raigardo tapyba siurrealistine maniera dažnam gali priminti Salvadoro Dali, bene žinomiausio siurrealizmo atstovo, kūrybą. Siurrealizmas - meninis judėjimas, kilęs iš dadaizmo, klestėjusio Pirmojo pasaulinio karo metais. Siurrealizmas pagrįstas aukštesnės realybės formomis, svajų visagalybe, savo sapnų vizijomis. Kūrinio detalės tapomos natūraliai, realūs daiktai gretinami su nerealiais sapnų ar fantazijų objektais. Kūryba Raigardui – tai būdas išreikšti savo vidinį pasaulį, tik visa priimti reikėtų ne tiesiogiai, o metaforiškai. Siurrealizmo poveikis akivaizdus, vadinasi, iš siurrealizmo ir siurrealistų šis menininkas turėjo ko pasimokyti. Viskas darbuose atrodo labai tikra, bet, kai įsižiūri, matai jo paties gyvenimo, jo vidinių būsenų atributus bei jį patį.

 

Laimutė Kraukšlienė, menotyrininkė, kultūros renginių organizatorė