MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Susitikimas, kaip prisilietimas prie to, ko mes gerai nežinome...

Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje balandžio 11 d. įvyko Gyvenimo meno instituto organizuotas susitikimas su zen vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu arba Bo Haengu, kuris apie 20 metų gyvena ir zenbudizmą praktikuoja įvairiuose Pietų Korėjos vienuolynuose. Gimęs Veliuonoje, gyvenęs Kaune ir buvęs pantomimos aktoriumi, 1990 metais susidomėjo zen praktika ir po devynerių metų priėmė įžadus ir tapo vienuoliu Tarptautinės Kwan Um zen mokyklos vienuolyne, Seule. Karts nuo karto grįžta į Lietuvą ir padeda žmonėms, dalinasi savo patirtimi, suteikia psichologinę pagalbą. Tam būtinas kuo švaresnis veidrodis, kuris aiškiai ir tiksliai atspindėtų tikrovę. Visi žmonės klysta, visi kenčia vienodai. Dvasios mokytojas moko priimti laimę ir nelaimę kaip normalų reiškinį, išlaikant ramybę. Kasdienės 14 valandų trunkančios vienuolių praktikos (giedojimai, nusilenkimai, meditacijos, mantros) tikslas – sustiprinti savyje tikėjimą, sukaupti dėmesį į čia ir dabar, susikoncentravus į tai, ką darai, patirti nušvitimą. To nepatyrus, aišku, kad nelengva ir įsivaizduoti.

Kiekvieno žmogaus pasirinkimas yra šventas reikalas ir turi būti gerbtinas. Kęstutis Marčiulynas vienuolio kelią pasirinko tada, kai sutiko mokytoją, kuris mokė jį džiaugtis ir mylėti pasaulį. Dvasinėje kelionėje būtinas mokytojas, galintis kalbėti savo patirtimi. Vienuolis, kaip ir bet kuris kitas žmogus, privalo pabūti vienas. Kai būna sunku, turi ištverti, tam reikalingas darbas su savimi...

Susitikimas su zen vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu, nestokojančiu humoro, vitališkos energijos, sukėlė daug minčių, pamąstymų, norint aiškiau įsivaizduoti ir suvokti pasirinkto gyvenimo, kaip tarnystės kitam čia ir dabar būdą, turint siekį justi vienį, nesiblaškant, nesuabejojant.


Laimutė Kraukšlienė, kultūrinių renginių organizatorė

Nuotr. autorės