MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

SARE TAPYBA

2015 m. sausio 27 d. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menu galerijoje pristatyta SARE (EVGENIA SARKISIAN) TAPYBA. Įžangoje skambėjo Vytauto V. Barkausko “Monologas” – atlikėjas Darius Klišys (birbynė), po to – Olivje Messian “Tylus skundas” – Justinas Pliskus (fortepijonas), Justino mokytoja Giedrė Stanionienė/Marijampolės muzikos mokykla. Parodą lankyti marijampoliečiai gali iki vasario 17 d.

Autorė gimė Armėnijoje, baigė scenografijos ir teatro bei kino kostiumo dizaino specialybę Nacionaliniame dailės institute, dirbo scenografe Nacionaliniame Stanislavskio dramos ir Jaunimo teatre Jerevane, Armėnija. Sukūrė kostiumus ir dekoracijas daugiau nei 40-iai teatro spektaklių, keletui kino filmų. 1991 m. išvyko su paroda į Paryžių ir ten gyvena, dirba iki šiol.

Visos inspiracijos kūrybai, anot šio teksto autorės, atsirado stebint žmogų – jo elgseną įvairiose situacijose, jo baimes ir džiaugsmus, jo tikslus ir siekius, vaizduojant pro sarkazmo, farso, ironijos prizmę. Vaizduoja tiksliai, su psichologine įžvalga ir taip gimsta pseudoasmenybės. Saré darbuose laikas, erdvė neapibrėžta. Paveikslų herojai, tarsi scenoje, demonstruoja pasaulio absurdiškumą. Fantasmagoriški herojai pasakoja mums paralelinio, Saré sukurto, pasaulio kasdienybę, kurios džiaugsmai ir rūpesčiai – panašūs į mūsiškius.

 

Laimutė Kraukšlienė, kultūros renginių organizatorė 

Parodą organizuoti padėjo: Tarptautinis vaizduojamosios dailės festivalis Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose ir Prancūzų institutas Lietuvoje.