MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

MUZIEJŲ NAKTIS SU MONIKA

Tarptautinė muziejų taryba kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18 d.) renginius. Nuo 2005 rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią, kaip ir praėjusiais metais, įsijungė ir Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, šia proga pakvietusi koncertuoti jauną „bardiškos“ muzikos atlikėją Moniką Banytę. Monika – VDU Menų fakulteto II kurso studentė, studijuoti pasirinkusi „Muzikos produkcijos“ programą, kuri vykdoma kartu su britų universitetu UCLan (University of Central Lancashire). Šios programos absolventams bus suteikiami du diplomai – VDU ir UCLan. Programos tikslas – parengti specialistus, turinčius praktinių įgūdžių ir žinių, kuriant originalius darbus garso įrašų ir garso dizaino, muzikos technologijų bei su tuo susijusiose srityse, pristatant savo asmeninę kūrybą, inicijuojant ir plėtojant asmeninius kūrybinius projektus.

Baigusi studijas, Monika bus garso dizaino ir medijų meno specialistė, turinti asmeninės ir kūrybinės komandos vadybos kompetencijas, galinti realizuoti save garso įrašų studijoj, garso dizaino, žaidimų kūrimo kompanijoj ar televizijoj, radijo stoty, reklamos agentūroj ir kt. Galės būti muzikos prodiusere ar kūrybinės komandos vadove. Tikėtina, kad Monika pasirinks individualaus kūrėjo kelią ir rengs „gyvus“ pasirodymus, kaip kad ir šį vakarą. Klausytojų buvo netoli pusšimčio, visi negailėjo aplodismentų ir gerų žodžių po koncerto, nes žavėjo atlikėjos balsas, muzika, jaunatviškas vitališkumas ir nuoširdumas.

Pasiklausius Monikos atliekamų (tiek savos kūrybos, tiek ir kitų atlikėjų) „bardiškų“ dainų, lankytojai buvo kviečiami pasivaikščioti po galeriją ir dar kartą apžiūrėti Beatričės Kleizaitės-Vasaris kolekcijos meną.


L. Kraukšlienė, kultūrinų renginių organizatorė

Nuotr. autorės