MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Meno simpoziumo ,,Niujorkas, Londonas, Marijampolė: idėjų migracija” forumas Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje

2016 m. liepos 1 d. - Tarptautinę architektų dieną - Beatričės Kleizaitės - Vasaris menų galerijoje vyko meno simpoziumo ,,Niujorkas, Londonas, Marijampolė: idėjų migracija” forumas.

Į forumą susitikti su dailininkais iš Niujorko Ray (Rimvydu) Bartkumi ir Rachele Price Bacon, dailininku ir dizaineriu iš Londono Eli Elysee, filosofu profesoriumi Nagliu Kardeliu bei jo doktorantu Justu Kučinsku ir aktoriumi, rašytoju, budistų vienuoliu Kęstučiu Marčiulynu atėjo per 100 marijampoliečių.

Dailininkai R. Bartkus (Niujorkas), R. P. Bacon (Niujorkas) ir E. Elysee (Londonas) penktadienį nuo pat ryto pradėjo kurti paveikslus ant Marijampolės namų sienų, o vakare susirinko į forumą menų galerijoje. Trečią kartą vykstančio meno simpoziumo forumas buvo pirmas šių metų programos renginys. Mintis Marijampolėje rengti tarptautinius meno simpoziumus gimė R. Bartkui ir A. Kumžai Jamaikoje.

Forumą vedė ir kalbindamas bei uždavinėdamas klausimus svečius pristatinėjo įmonių grupės ,,ARVI“ tarptautinių ryšių ir komunikacijos vadovas Algirdas Kumža. Pirmoji buvo pristatyta dailininkė iš Niujorko Rachel Price Bacon. Ji studijuoja Londone (doktorantūroje). Rachel skaidrėse pademonstravo savo darbus iš popieriaus. Taip pat parodė savo sukurtą memorialą deportuotiems žydų teisininkams. Dailininkas ir dizaineris iš Londono Eli Elysee užaugo Niujorke, ilgai gyveno Pietų Prancūzijoje. Prieš atvykdamas į Lietuvą studijavo Lietuvos istoriją ir heraldiką Jis taip pat pademonstravo savo darbus skaidrėse, tarp jų seriją šviestuvų, pvz. šviestuvai - lentynos. Eli Elysee pasakojo, kad jo sukurtas paveikslas ant garažų sienos nėra provokacija, tai įžanga į kažką, tai - pokalbis. O Ray Bartkus užaugo ir subrendo Lietuvoje. Anksčiau jis atvykdavo į Vilnių, dabar - į Marijampolę. Kasmet vykti drauge jis pakviečia ir kitus dailininkus, nes menininkai iš Niujorko turi visiškai kitokios patirties. Ray Bartkus kalbėjo apie menininką, kūrėją, amžinai bėgantį, keliaujantį, ieškantį naujų idėjų.

Profesorius Naglis Kardelis samprotavo apie meilę savo kraštui ir patriotizmą teigdamas, kad meilė savo kraštui turi turėti konkrečią išraišką, kad pati vieta padaro mus kitokius. Būdamas konferencijoje Havajuose profesorius N. Kardelis pasiūlė į Lietuvą pažvelgti iš kitos perspektyvos - toks buvo jo ir doktoranto Justo Kučinsko pranešimo ,,Vietos išmintis“ tikslas. J. Kučinsko teigimu, žmogus ieško prasmės ir vietos, vyksta idėjų migracija.

Vienuolis Kęstutis Marčiulynas, praktikuojantis dzen budizmą, 16 m. mokėsi vienuolyne Korėjoje, daug keliavo, kad galėtų būti naudingas Lietuvos žmonėms. Jis pasakojo apie sakralinį gyvenimo būdą, apie tylos poveikį žmogui, apie gyvenimo prasmę.

 

L.Kraukšlienės nuotraukos