MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Arkadijaus Gotesmano SOLO PROJEKTAS „BIG BUSINESS“

2015 m. rugsėjo 21 d. Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoj paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Padėjus gėles prie paminklo Antrojo pasaulinio karo pradžioje nužudytiems žydams Šešupės slėnyje, renginio dalyviai išgirdo vilniečio menininko Arkadijaus Gotesmano muzikines improvizacijas ir įtaigų pasakojimą apie tūkstančius žydų, o ir jį patį, palietusius išgyvenimus, patirtus jausmus, būsenas... A. Gotesmanas – universalus būgnininkas, vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, pagarsėjęs kaip laisvosios muzikos kūrėjas. Ukrainoje gimęs muzikantas beveik 30 metų gyvena ir kuria Lietuvoje. O didelį biznį, kokį turėjo omeny solo projekto “Big business” autorius, reikėtų suprasti plačiąja prasme, nes – tai, anot jo paties, gali būti – sugebėjimas parduoti eglutę ar išgelbėti žmogų, sugebėjimas pabėgti vardan savo karjeros ar sugebėjimas rasti savo vaikystės žaisliuką ir… didelis biznis – gimti.

Trumpiau, šis projektas – išgyventų emocijų sublimacija, antrinant būgnais, būgneliais ir visokiais kitokiais mušamaisiais. Programą sudarė ištraukos iš ankstesnių Arkadijaus Gotesmano autorinių projektų: „Dievo žmogaus istorija“, „IV veiksmas" (kurtas kartu su R. Rastausku), „Nebyliųjų filmų įgarsinimas“, „Perkusinės atvirutės“ ir kai kurių paskutinių asmeninio gyvenimo įvykių bei paskutinės savo knygos „Išgelbėti bulvių maišuose“ (beje, šią knygą pristatė auditorijai, dovanojo galerijai) tekstų.

Renginį globojo ir parėmė Marijampolės savivaldybės administracija, partneriai – Marijampolės kultūros centras, Sūduvos fotoklubas, leikykla „Piko valanda“. 


Laimutė Kraukšlienė, kultūrinių renginių organizatorė 

Arkadijaus Gotesmano nuotr. – autorės.