MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

ANGELĖS ČESONIENĖS KERAMIKOS PARODA ,,PO PAUKŠČIO SPARNU”

Š. m. sausio 20 d. (penktadienį) Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje vyko Angelės Česonienės pirmos personalinės keramikos parodos atidarymas ,,Po paukščio sparnu”.

Angelė Česonienė gimė Marcinkonių kaime, Varėnos rajone etnografų šeimoje. Dar mokykloje pamėgo rankdarbius. Molį minkyti ir lipdyti pradėjo vyro Kęstučio, puikiai išmanančio keramikos meną, dirbtuvėje. Angelei labiau sekėsi keramikos dirbinius dekoruoti, darbai reikalavo kantrybės, kruopštumo ir daug laiko. Jos sukurti raštai primena gražiausią liaudies dainą, kurioje atsispindi graži lietuviška gamta: miškai, pievos, paukščiai. Paukščiai Angelės kūryboje užima ypatingą vietą. Iš čia kilęs ir parodos pavadinimas.

Kasmet įgūdžiai tobulėjo, noras kurti vis kažką naujo ir džiuginti kitus augo, norėjosi, kad daugiau žmonių pamatytų jos darbus. Taip Angelė Česonienė pradėjo dalyvauti mugėse ir parodose. Jos darbų dekoro braižas (skutinėjimas) džiugina draugus, kolegas, artimuosius. Ji vienintelė Lietuvoje taip dekoruoja savo darbus. Angelės keramikos darbai ne tik gražūs, meniški, bet ir praktiški.

2006-2013 m. keramikė aktyviai dalyvavo liaudies menininkų klubo ,,Mūza“ veikloje, dalyvavo visose Miesto dienų šventėse, kalėdinėse mugėse, įvairiose liaudies meno parodose. Nuo 2006 m. iki 2012 m. Angelė Česonienė dalyvavo visose regiono tautodailės parodose–konkursuose ,,Aukso vainikas“. 2012 m. Angelei buvo įteikta padėka už patriotizmą bei Sūduvos krašto tautodailės ir amatų puoselėjimą. 2013 – 2015 m. keramikė dalyvavo Marijampolės savivaldybės Derliaus šventėse. Jos darbai yra žinomi ir už Lietuvos ribų.

Gražius žodžius parodos atidarymo metu Angelei sakė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius ir Marijampolės mero Vidmanto Brazio padėjėjas, buvęs Seimo narys, Albinas Mitrulevičius, bei draugai. Albinas Mitrulevičius pasidžiaugė, kad Angelės Česonienės keramikos paroda Seime 2016 metais susilaukė didelio susižavėjimo ir atgarsio bei palinkėjo didelės kūrybinės sėkmės.