MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Aldonos Ruseckaitės romano apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“ sutiktuvės

Balandžio 12 d. Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje susirinko didelis būrys (apie aštuoniasdešimt) rašytojos Aldonos Ruseckaitės kūrybos vertintojų ir gerbėjų į romano apie Vytautą Mačernį Dūžtančios formos“ sutiktuves.

Aldona Ruseckaitė nuo 1999 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Autorė knygos apie Maironį. 2015 m. ji parašė biografinį romaną Žemaitės paslaptis“. Romane  pateikiami lietuvių literatūros klasikės Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės-Žemaitės (1845-1921) biografiniai fragmentai. 2016 m. A. Ruseckaitei buvo įteikta Žemaitės literatūrinė premija už romaną Žemaitės paslaptis“.

Romanas Dūžtančios formos“ apie Vytautą Mačernį, taip pat yra biografinis. Vakaro metu A. Ruseckaitė pasakojo, kad rašydama rėmėsi sužadėtinės atsiminimais, Mačernio laiškais mylimajai – bendrakursei Bronei Vildžiūnaitei. Autorė pasakojo, kad Mačernis buvo mąstytojas, filosofinis poetas ir meilės kankinys. Mokėjo septynias kalbas, būdamas tik 23 metų.

V. Mačernio eiles ir romano ištraukas skaitė Vida Mickuvienė – Marijampolės kolegijos lektorė ir Tautvydas Džiuga. V. Mačernio sonetų skaitymą pakeisdavo muzikiniai kūriniai, kurios atliko Kamerinis ansamblis Cantare“ - vadovė Svetlana Maurutienė (fortepijonas).