MARIJAMPOLĖS MEILĖS LUKŠIENĖS ŠVIETIMO CENTRAS

Mokytojų kūrybinių darbų paroda „Kuriančio mokytojo kiemas“

Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras ir Marijampolės savivaldybės Mokyklų metodinė taryba organizavo netradicinį Mokytojų dienos renginį - mokytojų kūrybinių darbų parodą „Kuriančio mokytojo kiemas“.

Šia nauja idėja buvo siekama parodyti kitokį mokytoją, kuriantį mokytoją, kad marijampoliečiai žinotų, kokie pedagogai ugdo vaikus ir leidžia išsiskleisti jų kūrybinėms mintims. Rengiant parodą kilo abejonių, kaip į šį pasiūlymą pažiūrės mokytojai, kiek jų atsilieps. Tačiau lūkesčiai pranoko įsivaizdavimą apie šį renginį. Idėja sudomino mokytojus. Parodoje savo darbus eksponavo per aštuoniasdešimt pedagogų iš aštuoniolikos Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų.

Parodos atidarymo metu mokytojus jų profesinės šventės proga atvyko pasveikinti Marijampolės savivaldybės vicemeras Sigitas Valančius, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys. Jie teigė, kad Mokytojų diena sudaro galimybę pasidžiaugti pedagogų pasiekimais, laimėjimais. Kad atsiranda galimybė atrasti, kūribingus mokytojus ir suprasti, kaip jie savo kūrybiškumą sugeba perteikti vaikams.

Kultūros centro etnokultūros specialiste Ona Birutė Surdokienė apžvelgė parodą. Teigė, kad ją paroda nustebino savo gausumu, brandumu, įvairiapusiu kūrybinių sugebėjimų spektru. Ji pilna atradimų. Kai kurių darbų autoriai bus pakviesti į savivaldybės organizuojamas parodas. O.Surdokienė pasidžiaugė tuo, kad mokytojas dar yra ir kūrėjas.

Parodos atidarymo metu buvo pristatyta Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytojos Odetos Grušelioniens knyga „Dark sky“ („Apniukęs dangus“), šoko ir dainavo tos pačios mokyklos choreografijos ir muzikos mokytojos Daina Misiukevičienė ir Žydrūnė Zubrickienė, eiles skaitė Sasnavos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Stefanija Navickienė, savo kurtą paltų kolekciją pristatė Dailės mokyklos kostiumo dizaino mokytoja Rytė Krakauskaitė. O pats netikėčiausias buvo Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro ir Marijampolės savivaldybės mokytojų metodinės tarybos suburto ansamblio pasirodymas. Jo vadovė ir idėjos autorė - „Sūduvos“ gimnazijos muzikos mokytoja Danutė Klevienė.

Lydimi Marijampolės šv. Cecilijos gimnazijos ir Kalvarijos meno mokyklos saksofono mokytojo Remigijaus Stočkaus atliekamos muzikos, kuria prasidėjo ir baigėsi renginys, visi susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti eksponuojamų darbų, kurie džiugino ne tik pačius kuriančiuosius, bet ir visą Marijampolės miesto visuomenę. Iš renginio mokytojai ir kiti parodos atidarymo dalyviai išėjo nešini gėlėmis, kurias Tarptautinės mokytojų dienos proga dovanojo Švietimo centras.

Video medžiaga